Nowe otwarcie FOD

Bydgoska Fabryka Obrabiarek do Drewna zdobyła zaufanie klientów i partnerów w2017r. jako Symbol Jakości i Trwałości oraz jako Przedsiębiorstwo Fair Play

Bydgoski FOD to najstarsza fabryka maszyn do obróbki drewna w Polsce,która nieprzerwanie od 1865r. produkuje urządzenia dla tartacznictwa w zabytkowych,unikatowych w skali kraju i imponujących halach produkcyjnych.Jej prezes z powodzeniem odbudowuje markę,realizując jednocześnie plan przenosin fabryki poza centrum miasta. FOD jest istotnym elementem historii polskiego przemysłu,a w szczególności Bydgoszczy. Zabytkowe hale produkcyjne są częścią Szlaku Wody,Przemysłu i Rzemiosła TeH2O,którego celem jest promowanie tego,co pozostało,ale i przypominanie o nieistniejącym –bo warto wspomnieć,że Fabryka Obrabiarek do Drewna wyrosła z historycznego już przedsiębiorstwa Carla Blumwe. W ramach Szlaku organizowane są cykliczne zwiedzania zabytkowych obiektów fabryki.

–Nie inaczej będzie w 2018 r.,ogłoszonym Rokiem Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego.Z tej okazji przygotowujemy wraz z innymi obiektami TeH2O specjalne wydanie Festiwalu TehoFest,który odbędzie się w połowie września.Planujemy na ten dzień sporo atrakcji w każdym z obiektów,a wieczorem wielki finał.Tego typu działania zwiększają rozpoznawalność naszej firmy – podkreśla Andrzej Walkowiak,prezes zarządu Fabryki Obrabiarek do Drewna.

Włodzimierz Boroński – Dyrektor ds. Technicznych i Produkcji na Gali Symbol 2017
Włodzimierz Boroński – Dyrektor ds. Technicznych i Produkcji na Gali Symbol 2017

Fabryka produkuje i oferuje całą gamę pilarek wykorzystywanych w przemyśle drzewnym do przecierania drewna,ale dziś zaproponowanie jedynie zakupu traka lub wielopiły nie wystarczy.W zakładach,które zajmują się przerabianiem drewna na tarcicę,stopień zautomatyzowania linii produkcyjnych ma ogromne znaczenie dla komfortu pracy zatrudnionych tam ludzi.FOD,w ramach swojej oferty,pomaga klientom odpowiednio zaprojektować i przystosować całą docelową linię produkcyjną i dostosować parametry zamówionych traków do indywidualnych potrzeb.Traki produkowane w bydgoskiej fabryce jako jedyne są robione na korpusach odlewanych,co oznacza,że są trwalsze od podobnych urządzeń ze szkieletem metalowym,bardziej obciążonym drganiami występującymi podczas pracy.

– Maszyny i urządzenia FOD słynną z tego,że są niezawodne – mówi Andrzej Walkowiak.– Staramy się,by klienci i współpracownicy czuli się komfortowo –by wiedzieli,że jesteśmy wobec nich szczerzy.To popłaca:w ubiegłym roku zwiększyliśmy sprzedaż w stosunku do roku 2016 niemal o 100 proc.Chcąc utrzymać tempo i tendencje wzrostowe,musimy proces produkcji doprowadzić do perfekcji.Będziemy też sporo inwestować w ludzi.

Ewa Raj

Podziel się:

Nastepne

Snipay – rewolucja w płatnościach

śr. sty 24 , 2018
W grudniu 2017 r. spółka giełdowa CWA S.A. wprowadziła na rynek nową aplikację na platformie SNIPAY, umożliwiającą płatności kryptowalutami w technologii blockchain Na rynku głośno jest o kursie Bitcoina. Nie jest to jedyna kryptowaluta, równie często używany jest Etherum, ale ogólnie rzecz ujmując kryptowaluty to środek płatniczy przyszłości. Wielu inwestorów jest nimi poważnie zainteresowanych. Wykorzystując platformę SNIPAY, we współpracy z partnerami,spółka CWA S.A. wprowadziła rewolucyjną aplikację na tablety, smartfony oraz […]
CWA SInpay

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie